A külső munkák megkezése előtt jópár szakemberrel érdemes konzultálnunk, így a későbbiek folyamán - mikor már kész a külső szinezésünk - nem kell azon aggógnunk, hogy mely korábban elkészült munkafolyamatok sérülhetnek meg.
A teljesség igénye nélkül nézzük őket:
A külső fal felújítása előtt érdemes a régi nyilászárókat is kicserélni. A több évtizedes fa ablakok, ajtók sok kellemetlenséget jelenthetnek nekünk, s a magasabb fűtésszámla is megterhelheti a pénztárcánkat. Ezzel egyidőben célszerű a redőnyök - sok esetben redőnytokok cseréjét is megejteni. A régi elkorhadt redőnytokok helyére gyakran áthidaló kerül, vagy szigetelt redőnytokkal is megoldható.
A munka befejeztével érdemes az ablak körüli rész javítását is elvégezni. A kivitelezési munka általában alapvakolattal történik. Ha elég helyünk van kerülhet ide polisztirol lap is, melyet hálózni és glettelni is kell.
Amennyiben régi házunkat polisztirollappal kívánjuk "beborítani", érdemes megnézni, hogy a gázcsövek mellett van-e erre elegendő helyünk, ha nem érdemes ezügyben a gázszerelővel egyeztetni.
Nézzük még meg, hogy a külső falakon hova szeretnénk lámpát felrakni illetve, hogy hova lenne praktikus még kapcsolót tenni. A külső munkák megkezdésese előtt ezeket a munkafolyamatokat is érdemes villanyszerelővel elvégeztetnünk.
Ha úgy látjuk, hogy ereszcsatornánk nem a legjobb állapotban van, érdemes elgondolkodnunk ennek cseréjén is. Nézzük meg, hogy a lefolyók jó helyen vannak-e, esetleges helyváltoztatásukat érdemes bádogossal megbeszélnünk. Szép virágos kert esetén érdemes előrelátóan az öntözésre is gondolnunk és egy vízgyűjtő kádat beszerezni vagy a tervben ennek a terepet előkészíteni.
Ezen munkafolyamatok sok későbbi bosszuságtól, pluszmunkától kímélhetnek meg bennünket.
Kimaradt netán valami, kérlek írd meg.